3D modely
Držák LiPo baterie k m-BITBEAM
Krabička m-BITBEAM pro umístění LiPo baterie a modulu DC-DC měniče. Jde o držák rozměrově kompatibilní s naším klasický m-BITBEAM držákem AA článků, takže se dá v konstrukci robota snadno zaměnit.
Modul napájení k m-BITBEAM
Modul napájení se hodí všude tam, kde stavíte ze stavebnice m-BITBEAM složitější konstrukci s cílem účastnit se např. nějaké robotické soutěže. V rámci stavebnice m-BITBEAM je pro napájení „silnějších“ motorů k dispozici pouze rozdvojka, která zdvojí napájení z „boxíku“ s bateriemi. To nám sice může stačilt doma a na půdě školy, ale na soutěžích to prostě nestačí...
Kreslicí efektor
Kreslení pomocí 3D tiskárny je poměrně jednoduchou záležitostí a přitom dokáže vyučovací hodiny zajímavým způsobem zpestřit. Pokud budeme chtít, můžeme propojit několik oborů počínaje matematikou, přes zeměpis, informatiku a konče třeba výtvarnou výchovou. Více o této problematice se můžete dočíst v článku Kreslení trochu jinak.
MoleGraph U01
MoleGraph je multiplatformní aplikace, která je součástí našeho školního měřicícho systému. Tento systém je založený na Arduinu a umožňuje různá měření nejen v přírodních vědách. Abychom využívání MoleGraphu usnadnili, vzniknul MoleGraph Shield, který umožňuje připojovat čidla pomocí standardního konektoru RJ12. A samozřejmě nesmí chybět užitečná 3D tištěná krabička!
Inositoltrisfosfát – seznamte se s druhým poslem
Chtěli byste si vytisknout stavebnici určité molekuly tak, aby byl její tisk co nejefektivnější? Jednou z možností je použít výborný přídavný modul (add-in) do Blenderu – MolPrint. Jako první ukázku tohoto přístupu k 3D tisku molekulárních struktur přinášíme model inositol-1,4,5-trisfosfátu, což je tzv. druhý posel, molekula, která hraje klíčovou roli při přenosu signálů uvnitř buňky.
Jednomisková laboratorní váha
S digitální váhou jsme se na stránkách e-Molu již setkali několikrát. Bylo to třeba v podobě 3D tištěného stojánku na siloměr PASCO a Vernier, který ze siloměru jednoduchou váhu udělal (e-Mole č. 1). Nebo v podobě levné ruční digitální váhy, kterou jsme přestavěli tak, abychom ji mohli připojit k Arduinu a tím pádem zaznamenávat třeba i změnu hmotnosti v čase (e-Mole č. 9). Nyní přinášíme další tip, jak s použitou ruční digitální váhou při výuce zacházet.
Káča
Fyzikální pomůcky nemusí být jen drahá a složitá zařízení, která si škola mnohdy nemůže dovolit pořídit a k nimž se žáci bojí přiblížit, aby je nepoškodili. Mnohdy dokonce více zaujme jednoduchá „fyzikální hračka“, jejíž funkci si každý snadno vyzkouší sám. Jednou z takových vděčných hraček, kterou si prostřednictvím 3D tisku můžete snadno vyrobit i ve větším množství pro samostatné žákovské experimentování je stará dobrá káča.
Uhlíkové nanostruktury
O uhlíkových nanostrukturách dnes slyšíme velice často. Jak tyto struktury nejlépe přiblížit žákům? Připravili jsme pro vás sadu modelů, které si můžete zobrazit na počítači (tabletu, chytrém mobilu), nebo si je můžete vytisknout na 3D tiskárně, případně je můžete vytisknout na papír, vystřihnout a slepit. Konkrétně jde o tři nejčastěji uváděné struktury.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- následující ›
- poslední »
