Modul napájení k m-BITBEAM

Modul napájení se hodí všude tam, kde stavíte ze stavebnice m-BITBEAM složitější konstrukci s cílem účastnit se např. nějaké robotické soutěže. V rámci stavebnice m-BITBEAM je pro napájení „silnějších“ motorů k dispozici pouze rozdvojka, která zdvojí napájení z „boxíku“ s bateriemi. To nám sice může stačilt doma a na půdě školy, ale v pravidlech různých soutěží je uvedeno, že robot musí být vybaven bezpečnostním vypínačem, který odpojí napájení motorů a tím pádem se robot přestane pohybovat.

Stavba napájecího modulu, včetně přehledu potřebných součástek je popsána v článku Stavíme m-BITBEAM modul napájení. Modul vychází rozměry i tvarem z našeho univerzálního systému krabiček MoleBox. K dispozici je hned několik variant, které jsou ve třech konfiguracích vidět také na přiložených fotografiích. Zásadní je volba umístění malého kolébkového vypínače. Možnosti jsou dvě – nahoru/dolu – podle toho vybereme spodní díl modulu. Horní část, víčko, pak umožňuje dvě provedení modulu. V případě, že potřebujeme u robota bezpečnostní vypínač (což je poměrně často), je vhodné zvolit právě variantu, která umožňuje volitelné připojení vypínače (neobsahuje LED).

Při použití bezpečnostního vypínače je výhodou, že v případě jeho použití budou od napájení odpojeny pouze motory, a nikoli samotné Arduino. Tím pádem je i po chybě, kdy se robot začne chovat jinak, než má, možné s Arduinem komunikovat, problém lépe najít a „odladit“.

Dostupné varianty

  1. Vypínač + LED a konektory na horní straně víčka
  2. Vypínač + konektory a konektor pro propojku/bezpečnostní vypínač na hodní straně víčka
  3. Vypínač na spodní straně + konektory a konektor pro propojku/bezpečnostní vypínač na hodní straně víčka
  4. Vypínač na spodní straně + LED a konektory na hodní straně víčka

Automatic translation

Můžete využít automatický překlad stránek do následujících jazyků. Výchozím jazykem je čeština. K automatickému překladu využíváme služeb GTranslate.
You can use automatic translation of the pages into the following languages. The default language is Czech. We use GTranslate services for automatic translation.

Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

e-Mole zpravodaj

Objednejte si zasílání novinek e-mailem! Váš e-mail bude použit pouze k zasílání informací o novinkách na našem webu. Odebírání e-mailového zpravodaje můžete kdykoli zrušit (váš email bude z naší databáze trvale odstraněn).