Praktický držák pro osazování PCB desek

Při pájení různých součástí, ale i při osazovaná desek plošných spojů se nám hodí nějaký šikovný držák. Jeden osvědčený, který vám ve formě 3D modelů přinášíme, je upravený držák PCB Holeder 1.2 od autora Jeebo.

Pro snažší práci jsme přidali opěrné raménko pro „podržení“ pájených součástek a upravili rozměry otvoru pro spojovací tyčku na průměr 12 mm. Díly spacer.stl, grip_helper_01.stl a knob_m6.stl je potřeba vytisknout vždy po dvou kusech. Otvory pro hlavičky imbusových šroubů jsou hodně těsné a pro vložení je třeba hlavičku krátce nahřát (např. zapalovačem). Pokud šroubky či matičky v přišlušných otvorech nedrží dostatečně pevně, je vhodné k jejich fixaci použít např. vteřinové lepidlo.

K sestavení budete potřebovat:

  • 4 ks šoubků M6 x 20 (šestihranná hlava)
  • 2 ks šroubků M3 x 12 (imbusová hlava)
  • 1 ks šroubku M3 x 18 (imbusová hlava)
  • 4 ks matiček M6
  • 2 ks matiček M3
  • 8 ks závitových vložek M3 x 6 (pokud nebudete vložkami osazovat všechna místa, stačí jich méně – viz foto)
  • 1 ks tyčky 12 x 250 mm (hliníková, dřevěná, ...)
  • 4 ks malých samolepicích silikonových nožiček (není nezbytné, ale stojánek se pak po podložce nemůže tolik smekat)

V rotujících „čelistech“ stojánku jsou integrované hřebínky pro snadné uchycení a vedení pájených drátků. Na ukázku práce se stojánkem v originálním provedení se můžete podívat přímo na videu od autora.

Automatic translation

Můžete využít automatický překlad stránek do následujících jazyků. Výchozím jazykem je čeština. K automatickému překladu využíváme služeb GTranslate.
You can use automatic translation of the pages into the following languages. The default language is Czech. We use GTranslate services for automatic translation.

Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

e-Mole zpravodaj

Objednejte si zasílání novinek e-mailem! Váš e-mail bude použit pouze k zasílání informací o novinkách na našem webu. Odebírání e-mailového zpravodaje můžete kdykoli zrušit (váš email bude z naší databáze trvale odstraněn).