Pusťte se do toho s časopisem e-Mole

Zkratka DIY pochází z angličtiny – Do It Yourself. Česky bychom asi řekli „udělej si sám“. V této sekci budeme postupně publikovat různé návody „jak si něco vyrobit“, které se do časopisu nevešly. A nejen to! Budou zde také příspěvky popisující, jak pracovat s něčím, co jste si již vyrobili (např. ze sekce 3D modely). A aby toho nebylo málo, najdete zde i různé DIY sety, které si můžete z naší redakce přímo zakoupit.

MoleGraph Shield

MoleGraph Shield

MoleGraph Shield výrazným způsobem usnadňuje používání našeho školního měřicícho systému. Umožňuje připojovat čidla pomocí standardního konektoru RJ12. Tím odpadá pro někoho složité propojování Arduina s čidly jednotlivými "drátky". Díky univerzálnímu firmwaru se nyní obejdete jak bez znalosti programování, tak bez neustálého přehrávání programu v Arduinu podle zrovna použitého čidla.

MoleBox - systém 3D tištěných krabiček

MoleBox je systém 3D tištěných krabiček kompatibilní se stavebnicí BITBEAM. Hlavním účelem tohoto systému je zakrytování určitého čidla či celého modulu a současně umožnění variabilního uchycení čidel/modulů.

Robotická stavebnice m-BITBEAM

m-BITBEAM - konstrukční robotická programovatelná stavebnice

m-BITBEAM je konstrukční a prototypovací stavebnice, která vychází z Bitbeam konceptu a přidává řadu speciálních dílků, jako jsou různá kola, držáky, krabičky apod. Elektronická programovatelná část stavebnice je založena na běžně dostupném Arduinu a jeho velkém „ekosystému“ různých čidel a modulů.

Výuková a experimentální Arduino sada

Arduino - výuková a experimentální sada

Neznáte Arduino? Tak to se podívejte do e-Molu č. 5. Článek Arduino ve školní praxi vás stručně seznámí nejen s tím, co to je Arduino, ale především vám ukáže některé z možností využití Arduina ve výuce. Uvidíte, že Arduino je výborný pomocník pro každého, kdo to s výukou v duchu STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) myslí vážně.

MoleGraph – měření s Arduinem

MoleGraph

Pokud chcete používat Arduino ve výuce jako měřicí systém, potřebujete nějakou aplikaci pro zobrazování a záznam dat. Právě k tomuto účelu byla vytvořena multiplatformní aplikace MoleGraph.

Molestock – delta robot do vaší školy

Molestock - delta robot jako 3D tiskárna

Vzhledem k nebývalému nástupu cenově dostupných robotických řešení (např. 3D tisku) je jen otázkou, kdy se začnou těmito technologiemi vybavovat běžné školy. Zásadní ovšem je, jakou technologii pořídit...

Automatic translation

Můžete využít automatický překlad stránek do následujících jazyků. Výchozím jazykem je čeština. K automatickému překladu využíváme služeb GTranslate.
You can use automatic translation of the pages into the following languages. The default language is Czech. We use GTranslate services for automatic translation.

Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

e-Mole zpravodaj

Objednejte si zasílání novinek e-mailem! Váš e-mail bude použit pouze k zasílání informací o novinkách na našem webu. Odebírání e-mailového zpravodaje můžete kdykoli zrušit (váš email bude z naší databáze trvale odstraněn).