Výuková a experimentální Arduino sada

Arduino - výuková a experimentální sada

Neznáte Arduino? Tak to se podívejte do e-Molu č. 5. Článek Arduino ve školní praxi vás stručně seznámí nejen s tím, co to je Arduino, ale především vám ukáže některé z možností využití Arduina ve výuce. Uvidíte, že Arduino je výborný pomocník pro každého, kdo to s výukou v duchu STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) myslí vážně.

I když toho již bylo o Arduinu napsáno hodně, přesto jsme nenašli žádné názorné české výukové materiály, které by ukazovaly, jak využívat Arduino např. v hodinách fyziky. Proto jsme se pustili do přípravy "výukových karet", které by učitelé mohli využívat právě přímo v hodinách. Na základě žádostí vás učitelů jsme nakonec vytvořili i sadu, ve které je vedle samotného Arduina a nepájivého pole obsaženo několik základních součástek, které se na výukových kartách objevují.

Arduino a nepájivé pole je umístěno v 3D tištěné originální ochranné krabičce vycházející z konstrukční robotické stavebnice m-BITBEAM. Tím je umožněna např. snadná montáž Arduina na stojan. Nabízí se také postupné rozšíření sady o další 3D tištěné stavebnicové dílky a možnost přejít tak plynule ke stavbě výukových robotů.

Základní sadu karet, která je směřována především do fyziky, chceme dále vyvíjet s ohledem na využití Arduina v dalších přírodovědných předmětech.

Dostupné výukové karty

(Na kartách je použit systém vizuálního programování pomocí ArduBlock.)

 1. Blikání LED
 2. Rozsvěcení LED
 3. LED a tlačítko
 4. Tónový generátor
 5. Detekce osvětlení
 6. Zapojení termistoru
 7. Měření vzdálenosti
 8. Servo
 9. RGB LED
 10. RGB LED – automatická změna barev
 11. Řízení jasu LED potenciometrem I
 12. Řízení jasu LED potenciometrem II
 13. Odhad vzdálenosti (hra)
 14. Náměty na další činnosti
Jak získat výukové materiály?

Koupili jste si do školy naši základní Výukovou a experimentální Arduino sadu alespoň v počtu 10 kusů? Že ano? Tak to můžete používat všechny základní výukové materiály zcela zdarma!
Pokud nejste vlastníky dostatečného počtu kusů naší sady a chcete naše materiály používat k výuce (škola, zájmové kroužky, ...), je třeba výukové materiály řádně zakoupit.

Jakým způsobem sadu s kartami získat a kolik to stojí?

Cena jedné sady činí 1400 Kč (v případě zaslání poštou je k uvedené částce navíc připočteno poštovné a balné 170 Kč). Sadu si můžete objednat přímo u nás na redakčním emailu.

Kolik stojí samostatné výukové materiály?

Pokud si nechcete kupovat naši sadu, ale chcete využívat naše výukové materiály, je třeba uhradit poplatek. V každém materiálu (PDF souboru) je uvedena částka, kterou je třeba uhradit při užití materiálů jednotlivcem. Pro vystavení faktury nás kontaktujte na redakčním emailu casopis.e.mole@gmail.com.

V případě škol a dalších vzdělávacích i zájmových institucí je možné materiály zakoupit pro neomezené použití v rámci školy/instuituce za 4500 Kč. Pro vystavení faktury nás kontaktujte na redakčním emailu casopis.e.mole@gmail.com.

Co je v sadě obsaženo?
 • Arduino UNO R3 klon + USB kabel (1 ks)
 • Nepájivé pole 400 (1 ks)
 • Ultrazvukový senzor (HC-SR04) (1 ks)
 • Servo SG90 (1 ks)
 • LED RGB (1 ks)
 • LED R+G+Y (5 + 2 + 2 ks)
 • Spínač (5 ks)
 • Termistor NTCC-1K, 10K (2 ks)
 • Fotorezistor (1 ks)
 • Rezistory 150, 240, 1K, 4.7K, 10K (5 + 5 + 5 + 3 + 5 ks)
 • Potenciometr 5K (1 ks + 3 ks do nepájivého pole)
 • Piezo-bzučák pasivní (1 ks)
 • Propojovací vodiče (10+10 ks)
 • Krabičky 3D tištěné (2 ks)
 • Výukové karty (žák + učitel) a zdrojové kódy (ke stáhnutí po zakoupení sady)
Soubory ke stáhnutí
Nevíte, jak s Arduinem začít?

Nabízíme vám kurz „Arduino – programování, robotika a měřicí systémy trochu jinak“ akreditovaný v rámci DVPP pod č. j. MSMT-7474/2015-1-366.

Automatic translation

Můžete využít automatický překlad stránek do následujících jazyků. Výchozím jazykem je čeština. K automatickému překladu využíváme služeb GTranslate.
You can use automatic translation of the pages into the following languages. The default language is Czech. We use GTranslate services for automatic translation.

Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

e-Mole zpravodaj

Objednejte si zasílání novinek e-mailem! Váš e-mail bude použit pouze k zasílání informací o novinkách na našem webu. Odebírání e-mailového zpravodaje můžete kdykoli zrušit (váš email bude z naší databáze trvale odstraněn).