Krabička a další díly k siloměru (MoleBox)

Velice užitečnou součástí školních měřicích systémů jsou siloměry. Můžeme je použít nejen jako klasické siloměry, ale třeba také jako váhy. (O praktickém 3D tištěném stojánku, který udělá ze siloměru VERNIER nebo PASCO v mžiku váhy, jsme psali v e-Molu č. 1.) Poněkud nepříjemná je však cena školních digitálních siloměrů. Pokud budeme pořizovat deset siloměrů, bude to již značná částka. Navíc je pro žáky takový digitální siloměr typickou „černou skříňkou“, což je v případě starších žáků (např. na vyšším gymnáziu) vysloveně škoda.

Co kdybychom si s žáky siloměry „postavili“? Vypadá to složitě, ale řekli jsme si, že to zkusíme. Příjemně nás překvapilo, že to nebylo vůbec tak složité a zvládli jsme to i my, neelektrotechnici s velice omezeným umem v oblasti pájení. Nakonec jsme náš prototyp siloměru dotáhli do podoby, o které si myslíme, že je v rámci výuky s žáky již dobře použitelná. Na tomto místě jsou k dispozici 3D modely k tisku krabičky a dalších dílků. Kompletní návod na výrobu siloměru přinášíme v e-Molu č. 9.
K měření je použita naše multiplatformní aplikace MoleGraph.

Tato krabička patří do série MoleBox.

Automatic translation

Můžete využít automatický překlad stránek do následujících jazyků. Výchozím jazykem je čeština. K automatickému překladu využíváme služeb GTranslate.
You can use automatic translation of the pages into the following languages. The default language is Czech. We use GTranslate services for automatic translation.

Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

e-Mole zpravodaj

Objednejte si zasílání novinek e-mailem! Váš e-mail bude použit pouze k zasílání informací o novinkách na našem webu. Odebírání e-mailového zpravodaje můžete kdykoli zrušit (váš email bude z naší databáze trvale odstraněn).