m-BITBEAM Arduino NANO krabička

Vedle klasického Arduina UNO se těší značné oblibě také Arduino NANO. Jeho hlavní výhodou je to, že je malé. Oproti Arduinu UNO má navíc dva analogové vstupy, což se také někdy hodí. Abychom mohli kombinovat Arduino NANO s naší stavebnicí m-BITBEAM, potřebujeme odpovídající krabičku a k tomu ještě redukci, která umožní používat NANO i se stavebními návody pro UNO.

K dispozoci je jeden spodní díl a dvě varianty horního krytu. Jeden z krytů obsahuje pouze malý otvor (umožňuje stisk tlačítka reset a jsou zde vidět čtyři stavové LED) - je určený primárně pro žáky. Druhý kryt má celou střední část prázdnou (je vidět prakticky celá horní část desky) - je určený především pro učitele. V obou případech doporučujeme přelepení horního otvoru průhlednou lepicí páskou (ke stisku tlačítka reset je pak třeba udělat v pásce malou dírku, např. hrotem páječky nebo špendlíkem). Krabička je navržena pro levný "klon" Arduina NANO v3, který má všechny prvky osazené na jedné straně plošného spoje (stavové LED zde nejsou v jedné řadě).

K zajištění kompatibility se základními stavebními návody je třeba z obou stran přidělat redukci. Výsledná velikost a hlavní montážní otvory potom odpovídají krabičce pro Arduino UNO, která je v základní m-BITBEAM EDU sadě.

V případě, že chcete žákům ulehčit orientaci v konektorech, můžete jim vytisknout samolepku s popisem jednotlivých pinů. Tu pak stačí vystřihnout a nalepit na horní stranu krabičky. Samolepka je zde pro tisk k dispozici ve formátu PDF a AI (Adobe Illustrator).

Krabička je inspirována tímto modelem.

Automatic translation

Můžete využít automatický překlad stránek do následujících jazyků. Výchozím jazykem je čeština. K automatickému překladu využíváme služeb GTranslate.
You can use automatic translation of the pages into the following languages. The default language is Czech. We use GTranslate services for automatic translation.

Czech English French German Italian Portuguese Russian Spanish

e-Mole zpravodaj

Objednejte si zasílání novinek e-mailem! Váš e-mail bude použit pouze k zasílání informací o novinkách na našem webu. Odebírání e-mailového zpravodaje můžete kdykoli zrušit (váš email bude z naší databáze trvale odstraněn).