Pusťte se do toho s časopisem e-Mole

Zkratka DIY pochází z angličtiny – Do It Yourself. Česky bychom asi řekli „udělej si sám“. V této sekci budeme postupně publikovat různé návody „jak si něco vyrobit“, které se do časopisu nevešly. A nejen to! Budou zde také příspěvky popisující, jak pracovat s něčím, co jste si již vyrobili (např. ze sekce 3D modely). A aby toho nebylo málo, najdete zde i různé DIY sety, které si můžete z naší redakce přímo zakoupit.

MoleBox - systém 3D tištěných krabiček

MoleBox je systém 3D tištěných krabiček kompatibilní se stavebnicí BITBEAM. Hlavním účelem tohoto systému je zakrytování určitého čidla či celého modulu a současně umožnění variabilního uchycení čidel/modulů.

Robotická stavebnice m-BITBEAM

m-BITBEAM - konstrukční robotická programovatelná stavebnice

m-BITBEAM je konstrukční a prototypovací stavebnice, která vychází z Bitbeam konceptu a přidává řadu speciálních dílků, jako jsou různá kola, držáky, krabičky apod. Elektronická programovatelná část stavebnice je založena na běžně dostupném Arduinu a jeho velkém „ekosystému“ různých čidel a modulů.

Výuková a experimentální Arduino sada

Arduino - výuková a experimentální sada

Neznáte Arduino? Tak to se podívejte do e-Molu č. 5. Článek Arduino ve školní praxi vás stručně seznámí nejen s tím, co to je Arduino, ale především vám ukáže některé z možností využití Arduina ve výuce. Uvidíte, že Arduino je výborný pomocník pro každého, kdo to s výukou v duchu STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) myslí vážně.

MoleGraph – měření s Arduinem

MoleGraph

Pokud chcete používat Arduino ve výuce jako měřicí systém, potřebujete nějakou aplikaci pro zobrazování a záznam dat. Právě k tomuto účelu byla vytvořena multiplatformní aplikace MoleGraph.

Molestock – delta 3D tiskárna do vaší školy

3D delta tiskárna Molestock

Vzhledem k nebývalému nástupu cenově dostupných řešení 3D tisku je jen otázkou, kdy se začnou 3D tiskovými technologiemi vybavovat běžné školy. Zásadní ovšem je, jakou tiskovou technologii pořídit...

e-Mole zpravodaj

Nechte si zasílat informace o nových číslech e-Molu a o zajímavých vzdělávacích akcích!